11. marca v poobedňajších hodinách zorganizoval premiér Peter Pellegrini a ministerka vnútra Denisa Saková tlačovku, počas ktorej oznámili, že od 12. marca od 6.00 hod. začne platiť na území krajiny mimoriadna situácia.

V priestoroch parlamentu sa uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej premiér vyhlásil mimoriadnu situáciu. Dôvodom je predovšetkým snaha zabezpečiť štátu potrebné materiálne zásoby. ,,Toto je nástroj, aby sme si napríklad od firmy, ktorá ma na sklade päť pľúcnych ventilátorov, mohli vynútiť dodanie a predaj týchto prístrojov štátu a nie súkromníkom,“ uviedol pred médiami.

S mimoriadnou situáciou sú však spojené aj rôzne opatrenia, ktoré môžu spraviť poriadnu dieru v štátnom rozpočte. Práve o tomto sa rozprávali Pellegrini a Saková ešte pred tlačovkou, pričom netušili, že mikrofóny pred nimi sú už zapnuté. ,,Bude to drahé,“ povedal premiér ministerke vnútra. ,,No a čo. Oni na to budú hľadať peniaze,“ zareagovala Saková, pričom narážala na budúcu vládu Igora Matoviča.

Následne kritizovali županov samosprávnych krajov. ,,Tí župani, to je tiež. Nemá tam jedného pacienta a bude pindať, že koľko je odberových sanitiek,“ posťažoval sa podpredseda strany Smer-SD. ,,Každý robí svoju politiku,“ skonštatovala blondínka. Video z ich ,,tajnej“ konverzácie zdieľala na sociálnej sieti satirická stránka Zomri.

Rozhovor Sakovej a premiéra pred tlačovkou

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: Facebook/Zomri  |  Foto: Facebook/Zomri, Igor Matovič