Politika HANBA v priamom prenose: Remišová nepoznala odpoveď na zásadnú vec!

HANBA v priamom prenose: Remišová nepoznala odpoveď na zásadnú vec!

Nie je ničím výnimočným, keď sa politik pomýli pri takom množstve tlačových konferencií či diskusných relácií. Aj oni sú iba ľudia a chybička vo vyjadrovaní sa môže stať. Veronika Remišová však pochybila v tak zásadnej veci, že jej to Slováci dali okamžite ,,vyžrať“.

V poslednej epizóde diskusnej relácie ,,Na telo s Michalom Kovačičom“ sa stretli bývalý minister zdravotníctva Richard Raši a vicepremiérka Veronika Remišová. Spoločne rozoberali mnohé politické témy, ktoré momentálne rezonujú spoločnosťou. Na záver dostali priestor aj diváci, ktorí mali množstvo otázok.

Jeden zo Slovákov sa spýtal šéfky strany Za ľudí, či vie, aká je v našej krajine DPH. ,,Samozrejme,“ sebavedomo odvetila ministerka pre digitalizáciu. Moderátor sa touto odpoveďou nedal odbiť a chcel počuť presné číslo. ,,21 %,“ so smiechom povedala Remišová. Nemala však pravdu, keďže základná sadzba DPH na Slovensku je vo výške 20 %.

Jej pochybenie okamžite využil Richard Raši. ,,Toto je jasný dôkaz totálnej nekompetentnosti nielen podpredsedníčky vlády, ale celej vlády. Alebo nám chystajú zvyšovanie DPH a zabudli nám to povedať?“ zareagoval na sociálnej sieti. Ku kritike sa pridali aj našinci, ktorých nahnevalo, že ide o zásadnú informáciu, ktorú politička nepoznala. ,,Ak by išlo o nejaký detail či menej významnú vec, tak by som pochopila, že sa pomýlila. Toto je však vec, ktorou sa zaoberajú všetci v krajine a ona to nevie. Nemá čo vo vláde robiť,“ napísala nahnevaná Martina, s ktorou súhlasili mnohí diskutujúci.

Negatívne komentáre zachytila aj samotná ministerka, ktorá sa rozhodla brániť. ,,Lebo ostatní politici nikdy nespravili chybičku, viď minister financií pán Kažimír so svojím grafom,“ napísala, pričom sa rozhodla držať hesla ,,najlepšia obrana je útok“. Remišová totiž vytiahla tvrdenie súčasného guvernéra NBS z roku 2014, ktorý chcel presvedčiť Richarda Sulíka pomocou nesprávneho grafu, že cena plynu klesla o viac ako 80 %, no nemal pravdu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Na telo s Michalom Kovačičom  |  Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, YT/Televízia Markíza