Nie je to tak dávno, čo vláda Slovenskej republiky uvoľnila poslednú štvrtú fázu prísnych bezpečnostných opatrení, pričom okrem iného povolila aj spoločenské akcie do 1 000 ľudí. Napriek zvyšujúcim sa číslam nakazených pacientov koronavírusom vo svete sa však Slováci neboja a húfne navštevujú turistické miesta či obľúbené kúpaliská.

Počas letných prázdnin, kedy si množstvo rodín mienilo vychutnávať ničím nerušený pobyt pri mori, zasiahli celý svet prísne bezpečnostné pravidlá voči pandemickému ochoreniu koronavírus. Kým cestovné kancelárie zrušili tisíce zájazdov do prímorských krajín, Slováci ostávali voči cestovaniu za hranice taktiež opatrní. Mnohí z nich tak uprednostnili dovolenku na našom území, čo sa však v niektorých lokalitách vymklo kontrole.

Na sociálnej sieti Facebook sa totiž na fanpage Nekŕmte nás odpadom objavilo množstvo fotografii, ktoré zachytávajú šokujúco preplnené priestory. Kým v Aqua City Poprad stáli návštevníci v bazénoch doslova hlava na hlave, inak tomu nebolo ani pred aquaparkom vo Veľkom Mederi. Tu ani v Tatrách Slováci nielenže nedodržiavali nariadené rozostupy, no drvivá väčšina odignorovala aj povinnosť nasadiť si rúško. Na Slovensku pritom bolo v uplynulých hodinách potvrdených 41 nových prípadov nákazy, pričom laboratóriá vykonali 2 296 testov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom