Štefan Harabin je skúseným znalcom práva a určite nie je náhoda, že vyhráva jeden súdny proces za druhým. Bez obáv sa tak rozhodol prekročiť slovenské hranice, kde narazil na policajtov. Ich spoločný rozhovor zverejnil na internete, pričom má video prekvapujúci záver.

Bývalý predseda Najvyššieho súdu pred pár hodinami prekročil hranice a ocitol sa na území Maďarska. Okamžite ho konfrontovali slovenskí policajti, pričom fakt, že nemá zakryté dýchacie cesty, bol ten najmenší problém. Harabin totiž verejne vyhlasuje, že je ,,bezrúškovec“.

Kameňom úrazu sa stalo nariadenie, podľa ktorého by mal ísť do karantény, keďže nie je zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19. Šéf mimoparlamentnej strany Vlasť však na mužov zákona spustil znenia niekoľkých zákonov. ,,…Mikasove vyhlášky ani uznesenia vlády Vám nemôžu zrušiť, ale ani obmedziť Vaše základné ľudské práva a slobody. Toto je možné iba na podklade zákona,“ vysvetlil bývalý sudca.

64-ročný politik taktiež zdôraznil, že ,,nemáte preto právnu povinnosť nosiť rúška, testovať, resp. očkovať sa a ani ísť do karantény po návrate na Slovensko zo zahraničia.“ Rozhovor napokon skončil odchodom policajta od exšéfa rezortu spravodlivosti. ,,Keby som nehovoril pravdu, policajti by nás všetkých, ktorí sme dnes boli v Maďarsku, museli odviesť do karantény. Neurobili to, lebo by spáchali trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa,“ dodal.

Konfrontácia Harabina s policajtmi

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/InfoVojna  |  Foto: YT/InfoVojna, SME  |  Video: Streamable.com