Uplynulý utorok sa Slovensko nieslo v znamení protestov, kedy občania nielen v uliciach Bratislavy bojovali proti vláde Igora Matoviča. Medzi demonštrujúcim davom sa však okrem nespokojných ľudí objavili aj politické osobnosti ako Robert Fico, Marián Kotleba či Štefan Harabin.

Utorkové protesty, kedy približne 10 – 15-tisíc Slovákov vyšlo do bratislavských ulíc, sa niesli v znamení zvrhnutia aktuálnej vlády. Kým Peter Pellegrini spustil na internete rozsiahlo kritizovanú anketu o referende, lídri opozičných strán prišli taktiež pred parlament, kde sa okrem iného prihovorili nahnevanému davu.

Medzi “obyčajnými” ľuďmi však spomedzi ostatných vytŕčal predseda strany VLASŤ Štefan Harabin, ktorý sa nechal vidieť bez rúška a s úsmevom na perách. V čase núdzového stavu podporoval prítomných, aby odhodili ochrannú pomôcku, a taktiež ignoroval 2-metrové rozostupy, pričom sa nechal fotiť so svojimi voličmi. “Povinnosť nosenia rúšok je štátom organizované mučenie, ktoré zariadil Matovič,” napísal pred pár dňami na sociálnej sieti a počas demonštrácii oduševnene kričal: “Rúška dole! Ako prejavujete svoju slobodu, keď ste si nasadili rúška?! Za chvíľu vás dajú očkovať a aj čipovať!”

Po demonštráciách sa taktiež pochválil videom, ktoré sa predtým objavilo na sociálnej sieti TikTok a s hrdosťou poukázal na priazeň svojich prítomných prívržencov. “Nie stovky, opakujem ešte raz a bez nadsádzky, ale vyše tisícky selfíčiek som s radosťou absolvoval počas fotografovania i s mojimi fanúšikmi a priaznivcami strany Vlasť,” uviedol Harabin.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/it996y

Foto/Zdroj: Facebook/ Štefan Harabin