Od svadby kráľovského páru ubehol viac ako rok a manželia sa okrem oficiálnych návštev venujú aj plánom do budúcnosti. Prišiel tak čas načrieť do finančných zásob kráľovskej rodiny. Suma, ktorú však dvojica minula na rekonštrukciu nového sídla, je skutočne závratná.

Kedysi bola Meghan “len” herečkou, no v súčasnosti sa stala jednou z najsledovanejších žien planéty. Vďaka princovi Harrymu si tak môže dopriať luxus, o ktorom mnohí iba snívajú. Dvojica sa po svadbe presťahovala do apartmánu v Kensinghtonskom paláci, ktorý si však vyžadoval rozsiahlu rekonštrukciu. Nešlo však o žiadny lacný špás, keďže renovácia mala stáť 1,4 milióna libier (1,6 milióna eur).

Nezhody s Williamom a Kate však vojvodu a vojvodkyňu zo Sussexu primäli prijať dar od kráľovnej Alžbety II. v podobe sídla Frogmore Cottage. Usadlosť si však vyžiadala rekonštrukciu, aby vyhovovala predstavám čerstvým rodičom. Zdá sa, že na novom hniezdočku nešetrili, keďže opravy si tentokrát vyžiadali neuveriteľných 2,4 milióna libier (2,68 milióna eur). Pôvodne sa chceli zmestiť do sumy 1,5 milióna eur.

Zdá sa, že Britom dochádza trpezlivosť, keďže luxusné prerábky platia práve oni. Mnohí odporcovia monarchie dokonca žiadajú, aby boli všetky výdavky prešetrené, keďže ide o peniaze daňových poplatníkov. Harry a Meghan tak môžu vďaka mastnému účtu za rekonštrukciu veľmi rýchlo stratiť priazeň ľudu.

Zdroj: mirror.co.uk  |  Foto: Facebook, Pixabay