Spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák má zrejme aktuálne čo vysvetľovať. Po odhalení vulgárnej SMS od obvineného Mariana Kočnera sa rozhodol zareagovať. Toto je pravda o ich záhadnom vzťahu!

Uplynulý štvrtok sa prevalila informácia o tom, že Kočner, obvinený z objednávky vraždy Kuciaka a jeho snúbenice, mal 17. januára 2018 poslať Haščákovi mimoriadne znepokojivú SMS. Mesiac pred vraždou Kuciaka mal podnikateľovi odoslať textovú správu s vulgárnym obsahom: “Inak pracujem na odj**aní ču*áka,” na čo Haščák zareagoval pokojným tónom, že sa o veci porozprávajú osobne, keď budú spolu.

Haščák sa rozhodol na dané odhalenie zareagovať. Kým pred pár hodinami prezradil, že si takúto komunikáciu nevie vybaviť, no určite sa s Kočnerom nebavil o Kuciakovi, teraz poskytol podľa portálu Aktuality oveľa bližšie informácie: “Nikdy som s Mariánom Kočnerom nekomunikoval, a to ani len v náznakoch, na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Nemal som žiadnu vedomosť o tom, že by Marián Kočner pripravoval úkladnú vraždu a nikdy som ho z takýchto aktivít nepodozrieval,” uviedol so slovami, že s Kočnerom sa ale stretával.

Bohatý biznisman z Penty zároveň potvrdil, že s Kočnerom mali sporadický vzťah a stretli sa niekoľkokrát do roka: “Vnímal som ho ako osobu, ktorá sa snaží získavať výhody a pozície z toho, že využíva informácie a svoju sieť kontaktov. Bol známy aj tým, že často rôznym ľuďom na trhu posielal správy,” tvrdí a dodáva, že ich obsah mal byť bezvýznamný. Aj preto vraj reagoval so slovami, že si to povedia, keď sa stretnú a doposiaľ nevidí dôvod na to, aby išiel na políciu vypovedať. Spojenie s vraždou novinára či vedomosť o jej príprave ale razantne odmieta. SMS od Kočnera z januára 2018 nevie Haščák potvrdiť a vo svojich záznamoch vraj žiadnu takú nenašiel.

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook, RTVS