Kedysi mala všetko. Slávu, krásu, davy fanúšikov, výborne rozbehnutú spevácku kariéru, no ona sa na jej vrchole rozhodla pre útek zo Slovenska. Jedna z najobľúbenejších speváčok 90-tych rokov, Barbara Haščáková, odišla do Ameriky žiť svoj sen.

[sociallocker]Slovensko spoznalo Barbaru Haščákovú v roku 1995, kedy vystúpila ako vokalistka z radov skupiny Maduar a rozbehla svoju vlastnú kariéru spolu s Erikom Arestom v populárnom due MC Erik & Barbara. Po hitoch ako Anjel, Keď príde láska, Hral na trúbku, Fontána lásky či Môj Exupéry však speváčka svoju popularitu nezvládla, zbalila si kufre a odletela hľadať šťastie za veľkú mláku. Ako sa vyjadrila v rozhovore pre denník Nový Čas: ,,Potrebovala som súkromie a boli v tom aj osobné dôvody, ale hlavne som chcela skúsiť žiť v inom prostredí, poznať inú kultúru. Odišla som sem za svojou veľkou láskou a chcela som konečne chodiť v teplákoch po ulici.”

barbara1

Ako sa však Barbara ďalej vyjadrila, v súčasnosti jej chýba viac uznania za produkciu hudby, ktorú tvorí a snaží sa s ňou preraziť aj v zahraničí. Aj keď má speváčka už 36 rokov, na materstvo stále nepomýšľa. Najväčšiu radosť jej okrem tvorby robí mačka, ktorá patrí už neodmysliteľne k jej životu: ,,Zložila som pre ňu pieseň. Vždy, keď spievam, chce byť v mojej blízkosti, túliť sa, veľmi ma ľúbi. Je ako moje malé bábätko. Nikto ju nemôže nahradiť. Tomu však porozumejú len tí, ktorí majú doma štvornohých miláčikov,” prezradila speváčka v rozhovore.

Okrem bežných starostí sa momentálne trápi aj s chorobou, ktorá ju núti držať prísnu diétu, v dôsledku čoho už schudla niekoľko kilogram. Ak ste boli dodnes zvyknutí na Barbaru ,,krv a mlieko”, tomu je nateraz koniec. Speváčka, ktorá sa stravuje výhradne tekutou proteínovou stravou, diétnymi polievkami a ovocím vyzerá v súčasnosti alarmujúco útlo, avšak určite jej nepomáha ani bolesť zo straty otca, ktorá pre ňu bola doslova skľučujúca. Momentálne stojí po boku Haščákovej jej manžel Steve, za ktorého je vydatá už niekoľko rokov.

barbara2 barbara3

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/barbarahascak, Facebook/mirojarosmusic
[/sociallocker]