Austráliu posledné mesiace sužujú rozsiahle plamene, ktoré pripravili o život viac ako 35 ľudí, takmer miliardu zvierat a spálili približne 10,5 milióna hektárov pôdy a vegetácie. Ide o obrovskú tragédiu, ktorá sa navždy zapíše do dejín.

Pri boji so zničujúcimi plameňmi zahynul 19. decembra aj dobrovoľný hasič Andrew O´Dwyer s kolegom Geoffrem Keatonom. Spoločne sa nachádzali v hasičskom aute, ktoré sa v dôsledku zosuvy pôdy prevrátilo. Pohrebu sa zúčastnili stovky ľudí, ktorí Andrewa svorne nazvali hrdinom. Práci požiarnika sa venoval 18-rokov, pričom sa neraz dostal do ohrozenia života, nehovoriac o životoch, ktoré zachránil.

Jedným z rečníkov smútočného obradu bol komisár Vidieckej požiarnej služby Shane Fitzsimmons. Pripravil si dojímajú reč, ktorá sa dotkla predovšetkým rodiny 36-ročného hasiča, pričom sa pohrebu zúčastnila aj jeho 19-mesačná dcérka. ,,Charlotte by mala vedieť, že jej otec bol nesebecký a špeciálny muž, ktorý odišiel len preto, že bol hrdinom,“ povedal pozostalým.

Keď dorozprával, malému dievčatku pripol medailu za hrdinské činy na šaty a prilbu zosnulého hasiča odovzdal trúchliacej manželke. Práve prilba však Charlottu zaujala omnoho viac, keďže jej ju otec často počas hry dával na hlavu. Nič netušiaca princezná sa takto hrala pod rakvou, pričom aspoň na chvíľu vyčarila úsmev na tvárach smútiacich.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Facebook/Andrew O´Dwyer, Twitter