6. decembra zasiahla tisícky Slovákov tragédia v Prešove, pri ktorej zahynulo sedem osôb a jedna žena má byť stále nezvestná. Ľudia s hrôzou sledovali, ako jeden z panelákov zahltili rozsiahle plamene. Hasiči sa však nemohli iba prizerať a  odhodlaní vošli do horiaceho pekla. Jeden z nich napokon o zásahu prehovoril.

Na Mukačevskej ulici pred pár dňami zasahoval aj hasič Tomáš Domen, ktorý sa s kolegom Kamilom dostal do horiace budovy oknom na 2. poschodí. Naskytol sa im hrôzostrašný pohľad a veľmi rýchlo pochopili, že záchrana obyvateľov bytovky nebude taká jednoduchá. Celé schodisko sa zrútilo, takže jedinou možnosťou bola výťahová šachta.

Požiarnici sa postupne vyšplhali na ôsme poschodie, pričom inštruovali ľudí na miesto, kde mala prísť záchrana. Tomáš už nedokázal povedať, koľkých ľudí našli, no milo ho prekvapilo, že vystrašení Prešovčania konali presne podľa pokynov.

Ostrieľaného hasiča, ktorý sa touto profesiou živí viac ako 16 rokov, však mrzí kritika Slovákov. Mnohí “našinci“ totiž vyčítali záchranným zložkám, že nekonali správnym spôsobom, v dôsledku čoho nezachránili až osem ľudí. „Ja chápem ľudí, ktorí tam stratili blízkych, sú frustrovaní, smutní, prázdni. Možno by som reagoval takisto. Ale my sme urobili všetko, čo sa dalo. Všetkých sa za týchto okolností zachrániť nedalo. Tak sa ospravedlňujem všetkým,“ uviedol smutne pre plusku.sk.

Odvážny muž s dvoma kolegami dostali ocenenie Hrdinský čin, aj keď Tomáš si myslí, že si uznanie zaslúži každý, kto pomáhal pri tragickej udalosti. O to viac ho mrzelo, keď musel z horiacej budovy vynášať mŕtve telá obyvateľov paneláku, ktorých sa už nepodarilo zachrániť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/HaZZ