Dominik Hašek je podľa mnohých najlepším brankárom hokejovej histórie. Jeho výkony kráľovsky pomohli Česku z zlatu na ZOH v Nagane 1998, v NHL žiaril v dresoch Buffala či Detroitu. V ostatných rokoch je o ňom počuť hlavne vďaka kritike cudzincov v KHL.

Dominátor ostro kritizuje Slovákov či Čechov, ktorí po februári 2024 neodišli z KHL a i tých, ktorí tam po tomto dátume zamierili. Podobne ako mnohí ďalší i on verí v to, že KHL je propagandou Ruska a teda aj jeho agresie na Ukrajine.

Zároveň sa však teraz výrazne vyhranil voči slávnej NHL. A to bezprostredne po tom, ako bolo oznámené, že na jeseň 2024 sa zase NHL vráti do Prahy. V 17-tisícovej o2 aréne budú hrať dve stretnutia kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres. Zápasy sa budú hrať 4. a 5. októbra a budú zaujímavé pre nás aj preto, že za “diablov” hrá aj Šimon Nemec.

Prečo ale vadí Haškovi NHL v Prahe? Pre postoj vedenia NHL k ruskej agresii.

„Najprv si treba veci jasne definovať. NHL so svojím postojom, že necháva verejne vystupovať ruských občanov, ktorí ruskú vojnu neodsúdili, sa stala a je obrovskou reklamou na agresívnu ruskú vojnu na Ukrajine. Kvôli NHL zomiera veľa ľudí; ako na strane Ukrajiny, tak aj Rusov. Tým, že robí reklamu na túto vojnu a ruské zločiny s vojnou spojené, je NHL priamo zodpovedná za stratené ľudské životy a za obrovské hmotné škody,” uviedol Hašek.

Hašek dodáva, že s týmto zápasom nesúhlasí, hoci si je vedomý, že aktuálne za ani jeden z klubov žiaden Rus nehrá. A možno ani v októbri nebude.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Goaligram (@goaligram)

Zdroj: Športky | Foto: YT/Show Jana Krause