V okrese Bytča došlo v utorok v obci Petrovice k havárii malého motorového lietadla. V stroji sa mali podľa predbežných informácií nachádzať dvaja muži, ktorí skončili v nemocnici. Jedným z nich je aj majster Slovenska a olympijský víťaz v snowboardingu.

Ako informuje portál Noviny.sk, V obci Petrovice v okrese Bytča došlo v utorok k havárii malého motorového lietadla. Stroj spadol do stajne v čase, kedy sa v nej nenachádzali žiadne kone. V lietadle mali sedieť dvaja muži, ktorí skončili v nemocnici. Havárii predchádzali technické problémy s následným zrútením sa do objektu v obci.

Jeden z dvoch mužov je pritom olympijský víťaz a majster Slovenska v snowboardingu Rado Židek (40). Mužom sa z horiaceho stroja, našťastie, podarilo dostať, pričom Židek mal lietadlo pilotovať. Jeho spolusediaci bol prevezený do Žilinskej nemocnice s popáleninami, keďže sa po náraze polial benzínom.

Polícia uviedla, že presná príčina pádu je nateraz predmetom vyšetrovania. Hovorkyňa Žilinskej nemocnice Lenka Záteková doplnila, že stav popáleného muža je stabilizovaný, pričom podstupuje ošetrenia na oddelení úrazovej chirurgie: „Muž utrpel popáleniny horných a dolných končatín. Pacient je pri plnom vedomí a absolvoval všetky nevyhnutné vyšetrenia,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ, FB/Snow Soul