Eduard Heger a Igor Matovič sa rozhodli pred pár dňami spoločne postaviť pred novinárov s veľkým oznamom. Podľa ich slov chcú totiž obaja pomôcť občanom v ťažkých časoch, v ktorých sa momentálne nachádzame. Zdá sa, že z cudzieho sa rozdáva najlepšie!

Členovia strany OĽaNO zorganizovali tlačovú besedu s názvom ,,Ľudí v štichu nenecháme“. Spoločne oznámili, že začali rokovania o možnostiach ako kompenzovať vyššie náklady občanov. Zamestnancom verejnej správy vrátane učiteľov by radi v septembri prispeli jednorázovou odmenou v hodnote 500 eur v hrubom.

Celkovo má ísť o 400-tisíc zamestnancov, pričom štát to bude stáť okolo 200 miliónov eur. ,,My sme si na vláde v stredu schválili tím, ktorý bude vyjednávať budúci týždeň. Teraz oznamujeme náš návrh, v súčasnosti však nevieme, ako rokovania dopadnú. Ak sa nám podarí nájsť ďalšie zdroje, sumu navýšime,“ vysvetlil premiér, ktorý by bol rád, ak by išlo o pravidelnú pomoc.

S rozdávaním ďalších peňazí prekvapujúco súhlasí aj minister financií, ktorý sa nedávno priznal, že o pár mesiacov nebude schopný pripraviť štátny rozpočet na nasledujúci rok kvôli chýbajúcim financiám. ,,Sľúbili sme, že sa budeme snažiť pomáhať tým, ktorým je treba pomôcť,“ vyhlásil politik. Pomoc sa však netýka zdravotníkov, vojakov ani pracovníkov sociálnych služieb.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, YT/Pravda