V stredu (28. apríla) informoval Eduard Heger o prelomovom diele, ktoré sľubuje zmeny v školstve, v zdravotníctve, ochrane životného prostrednia, digitalizácií a v neposlednom rade v riešení spravodlivosti. Plán obnovy a odolnosti nabral reálne kontúry a už bol podpísaný aj prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

“Tento plán považujem za niečo, čo ďaleko prekračuje horizont tejto vlády. Považujem ho nielen za prostriedok na reštartovanie ekonomiky po koronakríze, ale aj za príležitosť k celkovej modernizácii krajiny,” nešetrí chválou prezidentka SR.

Predseda vlády informuje o veľkom kroku krajiny vpred: “Dnes je veľký deň pre Slovensko. Máme za sebou obrovský kus práce a výsledkom je dielo, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Máme skutočný Plán obnovy a odolnosti Slovenskej republiky,” hovorí Eduard Heger.

Čo od plánu obnovy očakávať?

  • ako pripraviť našu spoločnosť na výzvy, ktoré vyžadujú od občanov nové zručnosti, vedomosti a nový prístup k riešeniu úloh
  • nové zmodernizované školstvo, ktoré poskytne učiteľom dostatok príležitostí na sebarealizáciu a dôstojný život. Pre žiakov a študentov bude nenahraditeľným odrazovým mostíkom do úspešného života
  • zreformované zdravotníctvo výrazne prispeje k zvýšeniu kvality života, zníženiu úmrtnosti a pre samotných zdravotníkov bude povolaním, ktorému sa oplatí zasvätiť život.
  • prebúdza sa v nás silné vedomie zodpovednosti za životné prostredie. Čoraz lepšie rozumieme hrozbám, ktoré prinášajú klimatické zmeny a pracujeme na tom, aby sme prírode vrátili mnohé z toho, čo sme jej vzali.
  • v Pláne obnovy a odolnosti musí mať významné miesto aj digitalizácia. V digitalizácii máme veľký dlh a musíme ho splatiť. Digitalizácia znamená odstraňovanie znevýhodnení na trhu práce, lepšie napĺňanie ústavných práv na slobodné prijímanie a šírenie informácií.

Plán obnovy prichádza aj s ťahom na spravodlivosť: “Verím, že aj vďaka plánu obnovy sa uskutočnia systemové zmeny na poli právneho štátu, ktoré urobia Slovensko odolnejším aj voči takej kriminalite a kriminálnikom, ktorí mali konexie na najvyšších miestach, alebo boli vzhľadom na svoje funkcie priamou súčasťou verejnej moci. Beztrestnosť vyvolených sa skončila,” prihovára sa premiér SR Eduard Heger.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, IG/zuzana_caputova | Foto: IG/eduardheger