Heger ide do Kyjeva: TOTO chce povedať prezidentovi Zelenskému!

Dátum:

Premiér SR Eduard Heger v stredu po rokovaní vlády avizoval, že tentokrát plánuje vycestovať na Ukrajinu, aby sa v hlavnom meste Kyjeve stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským. Za spoločný stôl si má s nimi sadnúť aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen.

Eduard Heger sa po marcovom odmietnutí vycestovať na Ukrajinu po odporúčaní Bezpečnostných zložiek predsa len stretne s ukrajinským prezidentom. Premiér vycestuje vo štvrtok do Kyjeva v nepriestrelnej veste, aby mohol v piatok rokovať s Volodymyrom Zelenským a Ursulou von der Leyen.

Ako uviedol na tlačovej besede, nejde si k východným susedom naprávať renomé, ale predstaviť kroky slovenskej pomoci, ktoré zahŕňajú aj fond povojnovej obnovy krajiny, ako i zrýchlený proces prijatia Ukrajiny do EÚ. Taktiež majú v Kyjeve rokovať aj o vytvorení medzinárodného tribunálu na potrestanie vojnových zločincov, ktorý by mali zastrešovať slovenskí odborníci na vyšetrovanie.

Ukrajine rovnako pomôžeme s vývozom pšenice vlakmi na Slovensko, čím by sa mohol zmierniť trend dvíhania cien potravín. Heger dodal, že si taktiež želá, aby sme mali prosperujúcich susedov: „Ukrajina je náš priateľ a je dobre, keď má akákoľvek krajina priateľské vzťahy so svojimi susedmi. Je preto dôležité, aby bola stabilný a prosperujúci sused. Ak by ruská armáda uspela po pár dňoch, ako plánovala, dnes by už Ukrajina nebola demokratická krajina. S bábkovou vládou by Slovensko nemalo stabilného suseda,“ vysvetlil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...