Pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov sa k tématike menšiny na Slovensku vyjadril aktuálny premiér Eduard Heger. Rozmanitosť vníma ako jeden z najkrajších darov života. Plánuje preto deti z rómskych osád podporiť o čosi viac ako predošlé vlády? 

Heger v prvom rade ďakuje pracovníkom v rómskych osadách, ktorí bojujú za lepší svet: “Hovorím o starostoch, terénnych pracovníkoch, rómskych aktivistoch, hliadkach či rómskych umelcoch. Hovorím o každom, kto podáva aj tú povestnú udicu miesto rýb,” pričom dodáva, že vláda pri nich stojí viac, ako kedykoľvek predtým.

Nový slovenský premiér sľubuje pomoc eurofondov pri rozvoji rómskych osád. Heger verí, že vyčleňovanie tejto národnostnej menšiny spôsobuje negatívny dopad a vychováva armádu ľudí bez budúcnosti. V programovom vyhlásení vlády a v pláne obnovy preto navrhol povinnú materskú škôlku aj celodenný výchovný systém pre deti z vylúčených spoločenstiev. Heger plánuje Rómov vymaniť z chudoby a priviesť ich na cestu do civilizácie 21. storočia. Čo myslíte, podarí sa mu to?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR | Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, pixabay.com