Premiér Slovenskej republiky sa spoločne s Vladimírom Lengvarským zaoberá reformou zdravotníctva, ktorá by mala byť tou najväčšou za posledných 15 rokov. Plán obnovy počíta s investíciou 947 miliónov eur na výstavbu, rekonštrukciu a vybavenie nemocníc.

Premiéra Eduarda Hegera súčasný stav slovenského zdravotníctva trápi: „V pláne obnovy je zdravotníctvo jednou z priorít, pretože jeho súčasný stav je viac ako znepokojujúci,“ povedal Heger. Plán obnovy a naplnenie záväzkov z programového vyhlásenia prinesie investície v hodnote 1,1 mld. eur., z čoho 947 mil. eur pôjde na výstavbu, rekonštrukciu a vybavenie nemocníc.

V rozsiahlej reforme a zmenách v zdravotníctve sľubuje Heger aj garantovanie bezplatnej starostlivosti a zdravotné poisťovne budú pacientom s podozrením na nádorové ochorenie zabezpečovať operačné zákroky do dvoch týždňov od indikácie klinickým onkológom. Ak tak neurobia, poisťovňa bude povinná preplatiť operáciu v ktorejkoľvek krajine Európskej únie.

Okrem rekonštrukcií nemocníc sa počíta aj so zvýšením miezd zdravotným sestrám a so zjednodušeným prístupom nových inovatívnych liekov na slovenský trh. Premiér SR sľubuje celkové zlepšenie služieb a kvality zdravotného ošetrenia na úrovni vyspelých krajín Európy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR