15. december 2022 bude v slovenských dejinách zapísaný ako pád vlády Eduarda Hegera. Aj napriek veľkej snahe koaličných poslancov napokon došlo k vysloveniu nedôvery súčasnej vláde. Niet sa čo diviť, že hlasovanie bolo tvrdou ranou hlavne pre členov strany OĽaNO.

O pár dní to bude mesiac, čo stačilo 78 zo 102 prítomných poslancov v pléne, aby bola vyslovená nedôvera vláde Eduarda Hegera. K takémuto výsledku rozhodne prispel aj Igor Matovič, ktorý si v poslednej sekunde svoju demisiu z postu ministra financií rozmyslel.

Premiér sa však odmieta vzdať, pričom sa rozhodol zozbierať potrebných 76 hlasov, aby mohla novopostavená vláda pokračovať do konca volebného obdobia v roku 2024. ,,Od roku 2020 máme za sebou konkrétne výsledky a za viac ako rok môžeme dosiahnuť ešte veľa. Dokončenie súdnej mapy, reformy vzdelávania, pomoc v energetickej kríze či implementácia plánu obnovy,“ upozornil na sociálnej sieti cieľavedomý Heger.

Podpisové hárky plánuje poslať poslancom OĽaNO a Sme rodina. Predseda vlády dúfa, že nájde podporu u Borisa Kollára. Šéf parlamentu však už médiám oznámil, že by s tzv. 76-kou súhlasil iba v prípade dohody o predčasných voľbách. Kollár pripustil, že by nová vláda mohla vládnuť bez obmedzení do volieb. Člen strany OĽaNO vidí nádej aj v strane SaS, s ktorou plánuje počas januára rokovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, YT/Televízia TA3 | Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, TA3