Situácia na parlamentnej pôde je neustále napätá, pričom bývalým vládnym predstaviteľom dochádza čas. Prezidentka totiž dala politikom ultimátum do konca januára, aby sa v prvom polroku pripravili predčasné voľby. Je zjavné, že Eduard Heger sa pokúsi spraviť aj nemožné, aby k voľbám napokon nedošlo.

Už onedlho čaká Slovensko referendum 2023 a do pár mesiacov sa majú konať predčasné voľby. Eduard Heger však tieto scenáre odmieta a s veľkým odhodlaním sa rozhodol vytvoriť novú vládu, tzv. 76-ku. Aktuálne zbiera potrebných 76 hlasov, aby mohla novopostavená vláda pokračovať do konca volebného obdobia v roku 2024.

Premiér sa verejne priznal, že dúfa v podporu strany Sme rodina, a taktiež plánuje rokovať aj s liberálmi. Strana SaS oznámila, že je otvorená diskusii, no členovi strany OĽaNO momentálne nesľúbila žiadnu budúcu spoluprácu.

Heger sa preto rozhodol súčasnú situáciu využiť aj pri gratulácii. Richard Sulík totiž 12. januára oslávil 55.narodeniny: ,,Milý Richard, prajem Ti všetko najlepšie k narodeninám. Keď budeš pri sfukovaní sviečok na torte zatvárať oči, môžeš si niečo pekné priať,“ napísal na sociálnej sieti, pričom zverejnil záber, na ktorom má dres s číslom 76.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR | Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Richard Sulík