Premiér Slovenskej republiky sa poriadne rozohnil. Po tom, čo si Robert Fico podal ruku s poslancom Republiky Milanom Uhríkom, sa Eduard Heger rozhodol verejnosti pripomenúť, o čo Šéfovi Smeru ide a ako sa za roky zmenili jeho hodnoty, ktoré navonok vyznával v minulosti.

Robert Fico nedávno prekvapil spoluprácou s Milanom Uhríkom, s ktorým si vo verejnom videu podal ruku. Hoci pre mnohých politológov nešlo o nečakaný krok, časť občanov aj koaliční politici neskrývajú rozhorčenie. Drsný odkaz venoval expremiérovi, ktorého kauza Súmrak sa vo vyšetrovaní blíži ku koncu, aj Eduard Heger.

Na sociálnej sieti mu adresoval jasné slová: „S FAŠISTAMI SA NEOSLAVUJE SNP, NEVLÁDNE A NEPODÁVAJÚ SA RUKY. Keď bol Fico predsedom vlády a cítil sa vo svojej funkcii bezpečne, osláv SNP či hrozieb druhej svetovej vojny mal plné ústa. Časy sa však menia a so strachom o budúcnosť sa vytrácajú aj hodnoty a odkaz, ktoré SNP so sebou nesie,“ napísal.

Heger pripomenul Ficove slová z roku 2019 o „nemennej protifašistickej orientácii strany Smer“ a uviedol, že strana dnes nemá pevné morálne hodnoty. „Vyznávaním totalitných režimov hráte s občanmi nebezpečnú hru, ktorá rozosieva len strach a nenávisť… Nebojíme sa postaviť zlu a nenecháme sa ním ani vydierať. Máme odvahu postaviť sa za správne rozhodnutia, nehráme politické hry na občanov,“ dodal premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mediaklik.sk  │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR