Premiér SR Eduard Heger dnes v Národnej rade hovoril o nutnosti očkovania, keďže denné prírastky nakazených koronavírusom ako aj počty obetí stúpajú. Popritom prekvapil aj smutnou správou. Jeho blízky človek mal pred pár dňami zomrieť rovnako na Covid.

Eduard Heger, ktorého manželka prehovorila o očkovaní detí, sa vo štvrtok zúčastnil rokovaní v Národnej rade. Podľa informácií Plusky sa mal premiér venovať téme nutnosti očkovania, keďže 14-tisíc obetí je privysoké číslo.

„Primárne sú to nezaočkovaní. Mne je ľúto každého úmrtia,“ pokračoval. Následne prezradil veľmi smutnú správu, ktorá ho zasiahla v súkromnom živote. „Teraz, pred pár dňami, zomrel aj mne veľmi blízky človek, teda človek, ktorého som poznal, veľmi dobrý človek... Zomrel na Covid po umelej pľúcnej ventilácii. Je to veľká strata nielen pre jeho rodinu a deti, ale aj pre spoločnosť. A to len preto, že uveril klamstvám o tom, že vakcína nie je riešenie. A ja sa pýtam? Stálo to za to? Nielen kvôli jeho deťom a rodine, ale aj kvôli tomu, akým osožným človekom do spoločnosti bol,“ dodal smutne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR