Pád vlády Eduarda Hegera, ku ktorému došlo 15. decembra 2022, vyvolal množstvo otázok o budúcnosti krajiny. Úradnícka vláda? Nové zloženie vlády? Predčasné voľby? Dnes už iba dočasne poverený premiér sa dokázal zmieriť len s jediným scenárom, ktorý aj tvrdo presadzoval. Prišlo však nepríjemné precitnutie!

Je veľkým prekvapením, že najväčším bojovníkom proti predčasným voľbám sa stal Eduard Heger, pričom Igor Matovič zatiaľ vykrikoval na sociálnych sieťach. Dočasne poverený premiér sa rozhodol vytvoriť novú vládu, v dôsledku čoho potreboval podpisy 76 poslancov.

Mnohí z nich mu však vyčítali, že nemajú dostatok informácií, aby súhlasili so zložením novej vlády. Nebolo jasné, ktoré politické strany by v nej boli, a dokonca neboli známe ani mená budúcich ministrov. Strany Sme rodina a SaS boli otvorené rokovaniam, no tie vôbec nedopadli dobre. Boris Kollár totiž naďalej trvá na predčasných voľbách, rovnaké stanovisko zaujali aj liberáli.

Heger sa preto rozhodol ísť v šľapajách svojho straníckeho šéfa a neúspech pri vytvorení tzv. 76-ky hodil na SaSkárov. ,,Vzhľadom na to, že na vznik novej 76-tky chýbajú hlasy strany SaS, diskusia o predčasných voľbách je na mieste. Dnešným dňom však považujem všetky snahy o vznik novej 76-tky za uzavreté,“ oznámil politik na sociálnej sieti.

Zjavne sklamaný člen strany OĽaNO plánuje v stredu (18. januára) pozvať zástupcov všetkých koaličných strán na rokovanie o termíne predčasných volieb. Momentálne je najreálnejší jesenný termín. Predsedovi vlády tak zhasla posledná nádej na pokračovanie volebného obdobia do roku 2024.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR