Z obľúbeného markizáckeho sitkomu Susedia prišla veľmi smutná správa. Kolegovia, no aj fanúšikovia seriálu skončili v slzách po tom, čo sa prevalila informácia o smrti jednej z herečiek. Tá stvárnila opakovane vo viacerých epizódach postavu nezabudnuteľnej aňuci.

Vo veku 89 rokov zomrela Aurélia Szentpétery. Medzi slovenskými divákmi sa zapísala do povedomia účinkovaním v obľúbenom markizáckom sitkome Susedia. V ňom stvárnila postavu nezabudnuteľnej aňuci, alebo mamy Ildikó trpiacej Alzheimerom. Smutnú správu priniesla stránka ujszó.com, pričom poslednýkrát vydýchla 19. januára.

Herečka pochádzala z Kráľovského Chlmca a presadila sa v maďarskej pobočke Štátneho divadla v Bratislave. Neskôr nastúpila do Maďarského oblastného divadla v Komárne. Po odchode do dôchodku pôsobila v Jókaiho divadle v Komárne. Počas svojej divadelnej kariéry stvárnila viacero veselých a zábavných postáv. Objavila sa v hrách Čarodejnice z výpredaja, Myši a ľudia, Veselé panie z Windsoru, Revízor či Žobrácka opera.

V roku 2020 získala od maďarského prezidenta Zlatý kríž za umelecké zásluhy. Televízia Markíza na spoluprácu s ňou nikdy nezabudne: „Na nakrúcanie s ňou máme len krásne a milé spomienky, všetkým nám bude chýbať. Odpočívajte v pokoji, aňuci.“ Rovnako srdečný odkaz do neba posiela herečke aj Peter Marcin: „Pamätám sa, ako veľa sme sa na pľaci nasmiali, keď jej nešiel povedať nejaký slovenský výraz. Aňuci, odpočívajte v pokoji,“ spomína herec. Do hudobného neba odišla i slovenská speváčka z Repete.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ujszo.com │ Foto: FB/Susedia, Peter Marcin