Skupina umelcov sa rozhodla zverejniť petíciu s názvom ,,Veľký krok pre Slovensko“, ktorej splnenie považujú za najlepšie riešenie ako ukončiť koaličnú krízu. Najväčšiu obeť by mal priniesť Igor Matovič, ktorý by vlastne súhlasil s požiadavkou zo strany SaS.

Herec Richard Stanke a spisovateľ Ján Štrasser vytvorili výzvu, pod ktorú sa podpísali desiatky známych osobností, ako sú herci, spisovatelia, kameramani, dramaturgovia či producenti. Tí požadujú od Igora Matoviča, aby odstúpil z funkcie ministra financií.

Obsah petície sa dostal do uší aj bývalej političke Anne Belousovovej, ktorá to považuje za nehoráznosť. Podľa jej slov skupina umelcov nie je nadradená nad ostatnými občanmi, aby boli ich požiadavky splnené. Jedna zo zakladajúcich členov strany SNS im vyčíta, že neprotestovali, keď mala vláda šikanovať ľudí počas pandémie koronavírusu.

63-ročná rodáčka z Vysokej nad Kysucou je zároveň presvedčená, že umelci sa ozvali iba preto, lebo hrozí pád Hegerovej vlády. ,,Pán Stanke a spol., máte veľmi čudné predstavy o fungovaní demokracie. Je základným princípom demokracie, že vládne ten, kto získa mandát vo voľbách,“ napísala na sociálnej sieti, a zároveň ich upozornila, že ich povinnosťou je rešpektovať výsledky volieb z roku 2020.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Anna Belousovová  |  Foto: YT/Denník N, eReport, FB/Anna Belousovová