Domáca umelecká scéna sa ponorila do smútku potom, čo sa na verejnosť dostala informácia o úmrtí divadelného herca. Ako uvádza markíza.sk, vo veku 65 rokov skonal Vladimír Obšil, ktorý bol členom Činohry Slovenského národného divadla.

V uplynulých hodinách informovala TV Markíza o úmrtí herca Vladimíra Obšila, ktorý v neskoršom veku bojoval s Parkinsonovou chorobou. Umelec sa narodil v českých Prachaticiach, avšak po ukončení štúdia na VŠMU nastúpil v roku 1981 ako člen Činohry do Slovenského národného divadla. Prvú úlohu na doskách, ktoré znamenajú svet, stvárnil ešte ako vysokoškolák v hre Belasé kone na červenej tráve, avšak bol súčasťou aj ďalších predstavení ako Sen noci svätojánskej, Lakomec, Caligula či Portugália.

Okrem divadla sa zosnulý herec venoval aj televíznej tvorbe a rozhlasu, kým vidieť ste ho mohli vo filmoch Dlhý, Široký, Bystrozraký, Nebezpečné známosti, Júlia, Rembrandt van Rijn či Malý Muk. Na kolegu si okrem iných zaspomínala aj herečka Dominika Kavaschová a Jakub Lorencovič, ktorý mu venoval posledný odkaz: „Nemal si to v živote ľahké, Vladko. Som rád, že som bol tvoj dlhoročný kamarát,“ napísal prostredníctvom sociálnej siete.

Foto: IG/donda_kawa, jakub_lorencovic