Miláčik žien Ryan Gosling získal počas galavečera vytúžené ocenenie Zlatý glóbus. Prítomných hostí a následne aj celý svet uchvátil svojou dojímavou rečou, ktorú venoval jednej z najdôležitejších osôb jeho života.

Kanadský herec a filmový producent získal túto prestížnu cenu za výkon v hlavnej hereckej úlohe v muzikáli La La Land. Snímka premenila všetkých sedem nominácií.

[sociallocker]Počas celého večera odznelo viacero zaujímavých ďakovných rečí, Ryanova tlačila hosťom a fanúšikom slzy do očí. Svojej žene vyznal to najkrajšie, čo si žena môže priať. Jeho manželkou je herečka Eva Mendes, ktorá sa v posledných rokoch sústredila skôr na rodinu ako na prácu. Okrem starostlivosti a výchovy o ich dve dcérky, sa Eva starala aj o chorého brata, o ktorého minulý rok prišla.

“Toto je asi prvýkrát, čo si ma nepomýlili s Ryanom Reynoldsom”, povedal v úvode Ryan. Časť ďakovnej reči venoval aj svojím kolegom, herečke Emme Stone a režisérovi Damienovi Chazellovi. “Damien a Emma, toto patrí nám trom… Ďakujem vám.”

“Nie je čas ďakovať všetkým, ale pokúsim sa poďakovať jednej osobe, ktorá keď ja som spieval, tancoval, hral na klavír a zažíval najlepšiu skúsenosť akú som kedy vo filme mal, ona vychovávala našu dcéru, druhú nosila pod srdcom a zároveň pomáhala svojmu bratovi bojovať s rakovinou. Keby to všetko nevzala na svoje plecia, tak by tu teraz stál niekto iný. Miláčik, ďakujem ti, tiež mojím dcéram, ktoré milujem a ak môžem, rád by som túto cenu venoval na pamiatku jej brata, Carlosa Mendesa.” Ryan touto rečou dojal celý svet a naozaj spravil krásny skutok pre svoju ženu.

https://www.youtube.com/watch?v=V9KaXEjs5ss

Zdroj: YouTube | Foto: Tumblr | Video: YouTube
[/sociallocker]