Širokú verejnosť šokovala smrť ženy (64), ktorá nezomrela prirodzenou smrťou, ale stala sa obeťou vraždy. Celé vyšetrovanie bolo spojené so šokujúcimi odhaleniami, ktoré viedli k jedinému páchateľovi. Tým bol, žiaľ, jej vlastný syn.

V apríli 2020 došlo k vražde Barbary Waiteovej, ktorá bola matkou herca Ryana Granthama. Mnohí Kanaďana ho ľutovali a priali mu veľa síl netušiac, že práve on pripravil svoju matku o život. Napokon sa priznal až v marci tohto roka, pričom sa v týchto dňoch postavil pred súd.

24-ročný mladík následne povedal všetky detaily tragického dňa počas súdneho pojednávania. Podľa jeho slov sa prikradol k obeti, keď hrala na klavíri v ich dome v Britskej Kolumbii a následne jej strelil do zátylku. Dokonca si celú vraždu aj natočil na mobil. Jej telo obložil sviečkami a opustil dom. Matku bez známok života našla jeho sestra, ktorej niekoľko dní nereagovala na telefonáty ani správy.

Ryan si po odchode z nehnuteľnosti zabalil do batoha tri zbrane, munície, 12 zápalných fliaš, kempingové potreby a mapu s jasnou trasou. Jeho ďalšou obeťou mal byť totiž samotný kanadský premiér Justin Trudeau. Uvažovať mal aj o masovom násilnom čine na univerzite, kde študoval. Napokon svoje plány rázne zmenil a navštívil policajnú stanicu s mätúcou výpoveďou.

Muž, ktorý sa venuje herectvu od svojich deviatich rokov, je oficiálne obvinený z vraždy druhého stupňa. Prokurátor požaduje minimálny nepodmienečný trest vo výške 17 až 18 rokov za mrežami. Pojednávanie naďalej pokračuje, pričom Grantham sa chce brániť svojím zlým psychickým stavom spojeným s depresiami, úzkosťou a nenávisťou k sebe samému.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cbc.ca  |  Foto: Twitter, Unsplash