Slovenský herec sa dostal do povedomia divákov vďaka účinkovaniu v seriáli Oteckovia, pričom sa má objaviť aj očakávanej druhej sérií. Konflikt, ktorého bol však pred časom účastníkom, mu poriadne skomplikoval život, keďže dostal okamžitú výpoveď v Nitrianskom divadle.

Romana Poláčika môžu diváci poznať ako právnika Ondra, ktorého ženie dopredu snaha uspieť a láska k Eme (Jane Kovalčíkovej). Herec bol donedávna zamestnaný aj v Divadle Andreja Bagara v Nitre. V apríli minulého roka sa však dostal do vážneho konfliktu s riaditeľom divadla Jaroslavom Dóczom.

Po predstavení sa totiž v bufete objavili muži z SBS, ktorí hercov agresívne vyhadzovali z priestoru. Privolaný bol aj samotní riaditeľ, ktorý mal situáciu upokojiť. Opak sa však stal pravdou, pričom Poláčik slovne zaútočil na svojho zamestnávateľa, ktorý sa nezastal zúčastnených hercov. Okamžite tak dostal výpoveď spoločne s kolegom Martinom Šalachom.

Samotný Roman sa k celému incidentu nevyjadroval, no svedkyňou konfliktu bola speváčka Katarzia. „Namiesto toho, aby sa svojich ľudí zastal, vyškieral sa v kúte a následne dal Romanovi Poláčikovi a Martinovi Šalachovi, mimoriadne talentovaným chlapcom, ktorí ťahajú svojimi schopnosťami súbor, výpoveď,“ napísala vtedy na sociálnej sieti.

S odstupom času sa k samotnému konfliktu vyjadrila aj hviezda zo seriálu Oteckovia. „Urobil by som to isté, pretože viem, že som nerobil nič iné, len som hájil svoje záujmy a záujmy svojich kolegov. Považujem za obrovskú neprávosť, aby sa niekto opovážil po premiére pustiť do divadelného bufetu, de facto do obývačky hercov, súkromnú bezpečnostnú službu a uzavrieť spoločnosť,“ uviedol Poláčik pre cas.sk.

Herci Roman Poláčik a Martin Šalach dostali výpoveď

Zdroj: cas.sk  |  Foto: markiza.sk, Facebook/Oteckovia, Instagram/romanpolacik