Pred pár dňami zarmútila mnohých Slovákov správa o úmrtí našej herečky Táni Hrivnákovej. 74-ročná umelkyňa pôsobila ako pedagóg na univerzite a práve riaditeľke na vrátnicu zaniesla pred tým, ako si vzala život, dopis. Kolegovi zas napísala krátko pred smrťou smutnú SMS.

Táňa Hrivnáková si pred pár dňami siahla na život, keď vstúpila na koľajisko oproti prichádzajúcemu vlaku na Železnej studienke. Slovenská herečka odniesla v pondelok krátko pred tragédiou dopis riaditeľke univerzity, kde pôsobila ako pedagóg.

Z náhlej a nečakanej smrti sú zdrvené mnohé známe tváre, ktoré s ňou spolupracovali, alebo ju poznali. Jednou z nich je aj herečkin kolega, Karol Strážnický. 84-ročný herec na sociálnej sieti zverejnil zdrvujúce slová o tom, že umelkyňa mu poslala krátko pred smrťou smutnú SMS.

V tej chvíli obsahu správy celkom jasne nerozumel: „Ahoj Karči. Už musím ísť. Urobila som všetko, čo bolo treba. Ďakujem za všetko. Táňa,“ uviedol. Kolega odpísal, že nechápe, čo bolo treba urobiť. Odpovede sa však už nedočkal: „Dnes som jej porozumel. Táňa, s ktorou som 12 rokov učil na konzervatóriu herectvo, odišla na večnosť. Je mi veľmi smutno,“ dodal zarmútene. Herečka si v liste želala na svojom pohrebe konkrétne šaty, hudbu a zaznenie vety, že miluje svojho syna Miša.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Karol Strážnický │ Foto: RTVS