Česká herecká legenda, ktorá sa preslávila aj vďaka roli v 30 prípadoch majora Zemana, je na tom zdravotne veľmi zle. Túto informáciu potvrdil zdroj z jeho okolia, no veľavravné sú aj slová samotného herca.

Ladislav Mrkvička (80), herecká legenda z Čiech, ktorá si zahrala aj v obľúbených 30 prípadoch majora Zemana, na tom nie je zdravotne vôbec dobre. Seriálový poručík Stejskal sa naposledy objavil v televízii na nakrúcaní v roku 2015, odvtedy ho nepríjemná choroba drží v ústraní. V septembri 2017 nás pritom opustil hlavný predstaviteľ zo seriálu o majorovi Zemanovi a v januári 2018 aj ďalšia známa postava.

Mrkvička, ktorý patril k vychýreným fešákom českého šoubizu, bojuje s Parkinsonovou chorobou, pričom ho trápia aj depresie. Aj keď mal snahu udržať sa na hereckom výslní čo najdlhšie, vo februári tohto roku, keď mal oslavovať okrúhle jubileum, priznal, že je to s ním zlé: „Žiadna oslava sa nekoná. Nie je čo oslavovať. Že som po všetkých stránkach nemožný? A k ničomu? Som starý, mrzutý a chorý,“ dodal herec, ktorý by si rád opäť zahral, no nie je to kvôli ochoreniu možné: „To viete, že by som rád hral a ešte ako! Ale nejde to. Celý sa klepem,“ znejú trpké slová Ladislava.

O tom, že českej legende sa malo v posledných týždňoch ešte prihoršiť, hovoria jeho hereckí kolegovia: „Je to s ním zlé. Láďa je doma, ešte pred pár týždňami sa návštevám nebránil, teraz už ale všetkých odmieta. Nechce nikoho vidieť,“ odhaľujú pre AHAonline kamaráti z divadla, ktorí nechcú byť menovaní. Napriek tomu želáme hercovi veľa síl a skoré zlepšenie.

Ladislav Mrkvička na tom nie je zdravotne dobre
Do povedomia sa zapísal ako poručík Stejskal

Zdroj: ahaonline.cz │ Foto: YouTube/AKORD Ostrava-Zábřeh, jan novak