Svet obletela rýchlosťou blesku smutná správa, ktorá zasiahla okrem blízkych i všetkých fanúšikov. Obľúbený herec a vojnový veterán prehral svoj boj so zákernou chorobou!

Clifton James sa narodil v roku 1920 v americkom meste Portland. Počas svojho života sa okrem hereckej kariéry venoval i vojenskej službe, počas ktorej strávil 5 rokov v Južnom Pacifiku. Za svoju vojenskú činnosť si zaslúžil vyznamenania ako napríklad purpurové srdcia alebo striebornú hviezdu. Herectvo miloval celým srdcom, avšak najbližšie mu bolo účinkovanie v divadle a televízií. Je naozaj ohromujúce, že svojej profesií sa venoval takmer šesťdesiat rokov. Mnohí diváci ho môžu poznať z jeho najslávnejšej role Sheriffa J.W. Peppera, ktorého si zahral v diele Žiť a nechať zomrieť.

Ďalšie filmy, v ktorých si Clifton James zahral sú Štvanica, Nepodplatiteľní, Ohňostroj márnosti alebo Superman 2. Smutnú správu o hercovej smrti oznámila jeho dcéra Lynn. Po boji so zákernou cukrovkou zomrel 15. apríla vo veku úctihodných 96 rokov. Česť jeho pamiatke!

Zdroj: hindustantimes.com | Foto: legacy.com | Ilustračná foto: depositphotos.com