V nedeľu 30. apríla nás navždy opustila skvelá slovenská herečka, ktorá zomrela vo veku 87 rokov. Herečku si fanúšikovia budú pamätať najmä z rozprávok a z inscenácií, ktoré režíroval Jožko Bednárik.

Oľga Hudecová sa začala venovať divadlu už od útleho detstva. Svoje umelecké cítenie rozvíjala už ako 4-ročná v divadle, ktoré sídlilo v Továrnom. Účinkovaniu v divadle sa venovala i počas meštianky a odbornej školy pre ženské povolania. Nakoľko bola veľmi šikovná, jej talent si všimol i vedúci divadla v Michalovciach Mikuláš Gojda. Od roku 1960 sa stala herečka členkou súboru Krajového divadla v Nitre, no svoje miesto trvalého pracoviska našla v Divadle Andreja Bagara. Počas hereckej kariéry sa venovala nielen divadlu, ale i filmovej tvorbe a bola obsadená vo viacerých snímkach. Diváci si ju môžu pamätať napríklad z predstavení ako Nepriatelia, Ostrov Afrodity, Večer príde vrah, Statky zmätky a mnoho ďalších.

Pod taktovkou už nebohého Jozefa Bednárika si zahrala v známych filmoch, medzi ktoré patria i Dunajské rozprávky (1988), Tvár v rose (1988), Sám sebe po kolená (1990) i Zbytočné trápenia (1990). Oľga Hudecová zomrela 30. apríla v skorých ranných hodinách vo veku 87 rokov a o smutnej správe informovalo médiá DAB. Rodine a blízkym priateľom kondolujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj: Facebook | Foto: pixabay.com