Herecký svet sa opäť zahalil do smútku. Do neba odišla filmová legenda, ktorá si zahrala vo viac ako 180 snímkach a televíznych šou. Jednou z najznámejších je jeho rola vo filme Gremlins či v Terminátorovi.

Herecký svet sa opäť raz zahalil do smútku potom, čo sa medzi režisérov a hercov dostala informácia, že známy herec zomrel. Dick Miller odišiel na druhý svet v úctyhodnom veku 90 rokov a za sebou zanechal účinkovanie vo viac ako 180 filmoch či televíznych reláciách.

Miller asi najviac zahviezdil vo filme Gremlins ako Murray Futterman, no rovnako aj po boku Arnolda Schwarzeneggera v kultovom Terminátorovi. Svoju hereckú kariéru začal v roku 1950 a objavil sa v mnohých známych snímkach. Spolupracoval s najslávnejšími režisérmi, ako James Cameron, Martin Scorsese, John Sayles či Joe Dante.

Práve Joe Dante bol režisérom úspešného filmu Gremlins a zo smrti herca je zdrvený: „Som zničený, keď oznamujem, že jeden z mojich najlepších priateľov a najvzácnejších spolupracovníkov zomrel. Vyrástol som pri pozeraní na Dicka vo filmoch z päťdesiatych rokov,“ napísal na svojom Twitteri. Česť jeho pamiatke.

Miller vo filme Gremlins a Terminátor

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube