Strana Hlas sa rozhodla po posledných slovách Igora Matoviča pre radikálny krok. Svoje trestné oznámenie strana rozšírila o ďalšie skutky. Za všetkým sú premiérove vyjadrenia ohľadne tisícok mŕtvych obetí koronavírusu na Slovensku.

Hlas na čele s Pellegrinim oznámil, že v prípade trestného oznámenia na Igora Matoviča a Richarda Sulíka podali rozšírenie. Dôvodom je vyjadrenie premiéra ohľadne obetí koronavírusu na Slovensku. Matovič totiž priznal, že 4 300 obetí môžu pripísať na jeho zodpovednosť so slovami, že sa im dalo zabrániť.

Vzhľadom na tieto výroky sme rozšírili naše trestné oznámenie, ktoré sme podali na premiéra a jeho ministra, o ďalšie skutky. Ak sa raz niekto priznáva k vine za smrť tisícov ľudí, nech si za to nesie plnú zodpovednosť. A zodpovedá sa z týchto skutkov nie pred kamerami, ale pred súdom,” napísal Hlas na sociálnej sieti.

V koalícií majú aktuálne plné ruky práce s tým, že ani sprísnené lockdownové opatrenia nepriniesli želaný efekt a minister zdravotníctva zvažoval aj zavedenia povolenia vychádzania prostredníctvom SMS, čo sa však stretlo s nepochopením ostatných politikov. V Nemecku najnovšie pristúpili k tvrdým opatreniam, ktoré umožňujú človeka nedodržujúceho karanténu poslať do špeciálnej cely za ostnatým drôtom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Matúš Šutaj Eštok │ Foto: FB/Matúš Šutaj Eštok, HLAS – sociálna demokracia, YT/DenníkN