Hlas po odmietnutí strán vypenil: Tomáš posiela Ficovi ostrý ODKAZ!

Dátum:

Strana Hlas avízovala, že plánuje počas plošného testovania obyvateľov na koronavírus zbierať podpisy na referendum za predčasné voľby. Tie by odídenci Smeru chceli už v septembri. Po tom, čo ich ale odmietla väčšina relevantných mimoparlamentných strán, poslal Erik Tomáš ostrý odkaz aj Robertovi Ficovi.

Peter Pellegrini a strana Hlas sa netají ambíciou zbierať podpisy na referendum za predčasné voľby, za čo si vyslúžili kritiku súčasnej vlády, no aj obyvateľov. Po tom, čo oficiálne kontaktovali a oslovili opozíciu, ale aj mimoparlamentné strany, však dostali studenú sprchu. Okrem strany SNS totiž nebol nikto ochotný organizovať takúto akciu v čase zákazu vychádzania. Navyše, Pellegriniho pristihli, ako sa vybral v sprievode mužov do luxusného salónu s pánskymi oblekmi, hoci ten je pre verejnosť zatvorený.

Hlas však po odmietnutí vypenil a Erik Tomáš poslal stranám tvrdý odkaz: „Ukazuje sa, kto naozaj chce a kto nechce zmenu vlády… Spustili sme iniciatívu k vyhláseniu referenda za predčasné voľby. Keďže nemá ísť len o individuálnu akciu strany HLAS – SD, korektne sme oslovili oficiálnym listom parlamentné i niektoré relevantnejšie mimoparlamentné strany, ako aj nepolitické organizácie. Svoju pravú tvár najprv odhalili niektoré mimoparlamentné strany. Tie síce tiež dlhodobo kritizujú Matovičovu vládu, keď však prišlo na lámanie chleba, predviedli neskutočné pokrytectvo. Namiesto aktívneho zapojenia sa do celej akcie radšej hľadali výhovorky, prečo referendum nepodporiť,“ uvádza so slovami, že voliči si pravdepodobne ich postoj zapamätajú. Len pred niekoľkými dňami pritom Pellegrini v Na telo uviedol, že štúdie potvrdzujú, že voliči majú krátku pamäť.

Napokon venoval samostatné slová aj Robertovi Ficovi a strane Smer: „Prekvapilo ma ale aj špekulovanie strany Smer – SD, ktorá sa celý čas k referendu hlásila. Teraz nie je čas na detinské hry či “intímne” stretnutia. Vytvorenie hárku s jednou zrozumiteľnou a právne nespochybniteľnou otázkou nie je žiadna atómová fyzika,“ uviedol na záver so slovami, že napokon pri stole ostanú len tí, ktorí majú o referendum naozaj záujem.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Erik Tomáš │ Foto: YT/SME, SMER – Sociálna Demokracia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...