Mimoparlamentná strana Hlas sa pravidelne ozýva ako ostrý kritik súčasnej vlády. Okrem zbierania podpisov spolu so Smerom na referendum o predčasných voľbách sa najnovšie zaujímajú aj o vysokodiskutovanú vakcínu Sputnik, ktorá je predmetom mnohých sporov.

Pellegrini, ktorý rovnako ako Matovič zverejnil majetkové priznanie, prišiel len nedávno s návrhom na jednorazový príspevok 300 eur na každé nezaopatrené dieťa na Slovensku, ktorý by chceli presadiť v parlamente. Najnovšie sa strana obula aj do nákupu ruskej vakcíny Sputnik, pričom okolo utajovanej zmluvy je stále rušno.

Keďže Vladimír Lengvarský ukázal prezidentke tento dokument na nedávnej návšteve, Hlas ju vyzýva, aby zmluvu zverejnila. „HLAS – sociálna demokracia vyzýva prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby vo verejnom záujme zverejnila zmluvu o nákupe vakcíny Sputnik V, alebo sa celou váhou svojej funkcie zasadila o jej urýchlené zverejnenie príslušným rezortom. Tajnosti vlády a Igora Matoviča okolo podmienok dovozu Sputnika výrazne znižujú dôveru ľudí v túto vakcínu a maria tak zmysel jej dovozu, ktorým bolo ponúknuť ľuďom alternatívu na očkovanie,“ myslí si Pellegrini.

Hnutie OĽaNO vyhralo parlamentné voľby aj vďaka svojim masívnym sľubom o transparentnosti. Sám Igor Matovič pred voľbami pri utajovaných zmluvách vyhlasoval, že „je vo verejnom záujme, záujme každého platiteľa daní, aby ľudia poznali pravdu,“ pripomína so slovami, že občania tak majú právo vedieť, koľko vakcíny stáli, ako aj to, aké povinnosti pre nás z nákupu vyplývajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia