Počas súčasnej vrcholiacej koaličnej krízy sa uvažuje nad viacerými možnými scenármi. V hre je pritom odchod Richarda Sulíka aj strany SaS, pričom nedávno uviedol, že demisiu plánuje podať v pondelok alebo v utorok. Taktiež vyzradil nečakané slová o predčasných voľbách, ktoré mu mal povedať premiér Matovič

Otázne je, či by po odchode Sulíkovej strany zostal na svojom poste Igor Matovič, alebo by podal demisiu i on. Novinárov ale zaujíma aj postoj aktuálne najpopulárnejšej mimoparlamentnej strany Hlas, ktorú by podľa prieskumov volilo niečo okolo 24 % voličov. Peter Pellegrini ale vylúčil, že by jeho strana vstúpila do takejto koalície ešte pred voľbami.

Pretože dať rozhádanej skupine ľudí šancu sa zasa zomknúť voči jednému nepriateľovi by bolo úplne netaktické a nelogické. Ten čas ešte príde. Uvidíme, ako dopadne budúci týždeň, čo sa do budúcej stredy udeje,“ priblížil svoju stratégiu expremiér, ktorý si myslí, že hlasovanie o dôvere vlády by bolo v súčasnosti chybou.

Pellegrini potvrdil, že ho s návrhom na hlasovanie o nedôvere doposiaľ nikto neoslovil. Je však presvedčený, že koaličná kríza ovplyvňuje chod parlamentu a Matovič by mal podľa neho úplne odísť. „Igor Matovič na čele vlády je veľkým nešťastím pre Slovensko. Po tom všetko, čo už predviedol, nemá morálne ani odborné právo zastávať akýkoľvek budúci post vo vláde,“ poznamenal. Stiahnutie sa premiéra na nižší post by bola podľa Pellegriniho len kozmetická úprava.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: FB/HLAS – sociálna demokracia, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti