Hlavná stanica v Bratislave patrí k najdôležitejším a najfrekventovanejším železničným staniciam v rámci celého Slovenska. Dlhé roky však bola zo strany cestujúcich, ale aj známych politikov, zverejnená tvrdá kritika v súvislosti s budovou, ktorá vyzerala, že je v dezolátnom stave. Pred hokejovými Majstrovstvami sveta však prišla menšia rekonštrukcia, ktorá mala zrejme zalepiť oči mnohým Slovákom.

Po niekoľkých rokoch sa ľady konečne pohli a v posledných týždňoch prešla Hlavná stanica v Bratislave rekonštrukciou. Dôvody toľkej aktivity však pokojne môžeme pripisovať Majstrovstvám sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa po ôsmich rokoch opäť uskutočnia v našej krajine. Kompetentní sa tak zrejme rozhodli vylepšiť budovu vzhľadom na prílev tisícok hokejových fanúšikov.

Železnice Slovenskej republiky na čiastkové úpravy minuli takmer 400-tisíc eur. Vynovila sa fasáda staničnej budovy, zrekonštruovali sa schody a urobil sa nový salónik pre matky s deťmi. Očakávaná pochvala zo strany Slovákov sa však zmenila na výsmech. ,,Jak prebalené mäso v hypermarkete… Zvonka vyzerá dobre, no vo vnútri je hnilé,“ zareagoval jeden z komentujúcich “našincov“. ,,Za tie peniaze sa spravili iba kozmetické úpravy. Vo vnútri je to stále tá odporná, smradľavá budova s veľkými nedostatkami,“ hnevala sa jedna zo žien, ktorá sa nachádza na stanici takmer každý deň. A aký je váš názor na vynovenú stanicu v centre Bratislavy?

Predtým

Teraz

Komentáre Slovákov

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, YouTube, zsr.sk