Diplomová práca Borisa Kollára vyvolala na politickej pôde búrlivú diskusiu, keďže mnohí politici, pedagógovia i študenti považujú jeho prácu za plagiát. Najnovšie sa do multiotecka pustil aj bývalý predseda strany KDH, Alojz Hlina.

Bývalý šéf strany SPOLU Miroslav Beblavý spôsobil Petre Krištúfkovej a hlavne Borisovi Kollárovi poriadne krušné chvíle. Upozornil totiž na ich záverečné práce, v ktorých našiel veľké množstvo okopírovaných textov z rôznych publikácií či internetu. Predseda Národnej rady, ktorý sa nedávno priznal k dieťaťu č.11, zvolal tlačovú konferenciu, kde uviedol, že svoj titul získal v súlade so zákonom a nemá sa za čo ospravedlňovať. Podľa jeho slov si písanie diplomovky jednoducho uľahčil ako mnoho ďalších študentov.

Niekdajší šéf kresťanských demokratov Alojz Hlina v súvislosti s touto kauzou poriadne pritvrdil. Navštívil totiž Stredoeurópsku vysokú školu v Skalici, kde Kollár získal magisterský titul. Priamo pred budovou natočil video, kde mal ironické poznámky na adresu predsedu strany Sme rodina. Kým totiž pred rôznymi vysokými školami na Slovensku absolventi maľujú svoje mená s titulmi na chodníky, tu meno Borisa Kollára chýbalo. Práve to sa rozhodol napraviť Hlina, ktorý mu adresoval poriadne pichľavý odkaz. Nakoľko predseda parlamentu oznámil, že nebude používať nadobudnutý titul, jeho meno „obohatil“ o označenie Plg., a teda, ako vysvetlil, plagiátor.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Alojz Hlina  |  Foto: FB/Alojz Hlina, YT/SME  |  Video: Streamable.com