Alojz Hlina, bývalý predseda strany KDH, intenzívne sleduje konanie koaličných poslancov, pričom sa sústreďuje predovšetkým na premiéra Igora Matoviča. Teraz si posvietil na fond, ktorý má pomáhať ľuďom zasiahnutým koronakrízou.

Igor Matovič presne 1. apríla oznámil na tlačovej konferencií zriadenie Fondu vzájomnej pomoci, pričom jeho cieľom je riešiť individuálne životné prípady ľudí, ktorých výrazne zasiahla pandémia koronavírusu. On sám pred novinármi vyhlásil, že sa v prospech fondu vzdá celého svojho platu.

Pravidelne mali prispievať aj koaličný poslanci, ministri a ľudia, ktorí na zbierke spolupracujú s vládou. Finančnými príspevkami sa najnovšie začal zaoberať aj Alojz Hlina, ktorému výpočty akosi nesedia. K štvrtému augustu sa totiž vo fonde nachádza viac ako 670-tisíc eur.

Slovenský podnikateľ Milan Filo prispel sumou 500-tisíc eur a 26-tisíc eur darovali Číňania žijúci na Slovensku. Pravidelnými prispievateľmi sú aj Boris Kollár, Milan Krajniak, Branislav Gröhling či Eduard Heger. Do fondu prispela i manželka Igora Matoviča v mene svojej polovičky dvoma príspevkami, čiže spolu poslala viac ako 4 500 eur.

Práve to sa Hlinovi nepozdáva, keďže premiér mal darovať celý svoj plat, čo by za štyri mesiace malo byť okolo 20-tisíc eur. Problém však vidí aj v sľuboch koaličných poslancov. Podľa ich vyjadrení, ktoré uviedli na tlačovej konferencií, by sa vo fonde malo nachádzať o 160-tisíc eur viac.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Alojz Hlina  |  Foto: FB/Alojz Hlina, OĽaNO, pokladnica.sk | Video: Streamable.om