Je tomu len zopár hodín, čo vláda Slovenskej republiky prijala preventívne opatrenia voči koronavírusu, ktorými mieni zabrániť rozširovaniu nákazy. Robia však občania skutočne všetko pre to, aby ste ostávali vy aj vaše rodiny v bezpečí?!

12. marca uviedol ústredný krízový štáb Slovenskej republiky, že zavádza striktné opatrenia voči šíreniu koronavírusu. Potom, ako bolo prerušené vyučovanie v školách, bude dočasne ukončená i prevádzka zábavných podnikov, kostolov, či dokonca obchodných centier. Zároveň boli občania vyzvaní, aby rešpektovali pokyny vlády a pokúsili sa aj svojim pričenením zabrániť šíreniu koronavírusu.

Ani to však Slovákom nestačilo a potom, ako dostali v zamestnaniach či školách “bezpečnostné voľno”, sa mnohí vybrali do lyžiarskych centier. Tie doslova praskali vo švíkoch, čo ukazuje i fotografia, ktorú na sociálnej sieti zdieľala herečka a spisovateľka Kristína Tormová. “Jasná. Dnes. Nikdy, nikdy som si nemyslela, že sú ľudia takí egocentrickí hlupáci.. Nerešpektujúci hulváti.. Prajem nám veľa zdravia a šťastia… Predovšetkým seniorom. Asi sme sa nepochopili.. Toto nie sú prázdniny,” uviedla Kristína, ktorá je predovšetkým matkou troch detí.

Prevádzkové hodiny lyžiarskeho centra boli pre návštevníkov otvorené do poobedia, pričom rovnaká situácia bola i v nákupných centrách po celom Slovensku. Nuž, zdá sa, že preventívna ochrana zdravia Slovákov je niektorým absolútne ukradnutá!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/kristina.tormova