Určite je aj vám dobre známy pravdivý citát: ,,Nesúďte nikoho, ak ste predtým aspoň hodinu nekráčali v jeho topánkach.” My, ženy, sa mnohokrát sťažujeme na svoje mužské polovičky, ktoré si po celom dni v práci ľahnú na gauč a s pivkom v ruke prepínajú 95 kanálov v TV. Svoje o tom viem aj Deidre Sanford, ktorá sa však v jeden deň pozrela na manželove nové topánky a uvedomila si, aké sú zničené.

“Dámy, vidím že veľa z vás sa sťažuje ako vám manžel doma nepomáha, neupratuje po sebe alebo nechcú nikam ísť po práci. Vráti sa domov z práce sťažujúc sa, aký je len unavený z práce a ihneď zamieri na gauč, kde zapne telku, či hrá videohry až kým nejde do postele. Myslím si, že podceňujeme, čím všetkým prechádzajú – aj ja som bola jednou z tých žien. Dnes som opäť celá frustrovaná upratovala neporiadok po manželovi a zdvihla som aj jeho nové topánky, ktoré si kúpil pred pol rokom. Tieto topánky nenosí každý deň. V týždni nosí rôzne topánky. Pozrela som sa na spodok, či tam nemá blato. Celé značkové topánky boli zodraté až tak veľmi, že sa tam objavila diera! Skoro som sa rozplakala. Nie preto, že ich zničil, ale preto, že som si konečne uvedomila to, čo mi hovoril každý deň – Nechápeš čím všetkým si musím prejsť počas dňa, ako ťažko pracujem, ako chcem ísť len domov a relaxovať s deťmi.

Bod do ktorého som sa chcela dostať ocenia najmä vaši manželia. Viem, že robia neporiadok a niekedy je to neakceptovateľné. Ale robia pre nás toľko. Zabezpečujú svoju rodinu, chránia ju a vďaka tomu máme slobodu. Manželia oceňujú to, čo robíme. Nemusia vás to nepretržite dokazovať, avšak oceňujú ako sa staráme o deti, upratujeme doma, perieme oblečenie, pripravujeme jedlo a taktiež že im nachystáte oblečenie, aby si mohli pospať o 10 minút dlhšie, keď vstávajú ráno na 5tu. Ste ich skala a on je vaša. Takže nabudúce, keď budete chcieť nakričať na svojho manžela ako opäť niečo vyviedol, choďte sa pozrieť na spodok jeho topánok!”

Zdroj|Foto: Facebook