Kým ochranári zvierat bijú na poplach a všade vo svete sa snažia zamedziť týraniu psov, mačiek, hospodárskych zvierat, kožušinovým farmám či klietkovým chovom, deti zo Serede na to majú evidentne iný názor. 

Slovenskom v predvianočný čas otriaslo video istej dievčiny z Instagramu, ktorá sa mimoriadne zabáva na útoku jedného zo svojich kamarátov. Aj keď by sa mohlo zdať, že deti, ktoré majú profily na sociálnych sieťach plné motivačných citátov rastú do uvedomelých dospelých ľudí, opak je pravdou. Násilie a vybíjanie si zlosti na menších a slabších sa tentokrát ukázalo ako zdroj nekonečnej zábavy v Seredi.

„Vždy sa hovorí, že čas všetko zmení, ale v skutočnosti to musíte zmeniť sami,“ uvádza vo svojom profile jeden z aktérov videa. Krátka „Instastories“ zachytáva partiu detí, kde sa jeden z chlapcov hrá s mačkou, pričom druhý ju strhne a hodí na zem. Aj keď sa navonok mačiatku nič nestalo, užívateľov Facebooku, kde sa momentálne video šíri ako vírus, sa strhla doslova búrlivá diskusia.

„Jednoznačne treba konať. Ak sa vinníci nepotrestajú, nabudúce sa to môže stať ďalšej mačičke. A tvrdiť, že sa jej nič nestalo, že dopadla na 4 nohy sa tiež nedá. Možno aj odišla, ale mohla mať vnútorné zranenia a kdesi zalezie, kde bude v bolestiach umierať. A rozhodne zažila veľkú traumu. Nikomu mačička neublížila, je to ešte mačiatko a len sa chcelo hrať. Hanba všetkým. Aj tým čo to urobili, ale aj tým, čo sa na tom zabávali a nezabránili tomu,“ zastáva sa zvieraťa Magdaléna, ku ktorej sa pridáva Alžbeta:

„Pred pár rokmi sa ako reakcia na takéto podobné kreatúry usporiadal protestný pochod v Palárikove. Prišlo tam asi 800 ľudí a hrdinky boli zalezené ako potkany. Viem to, lebo som tam bola. Boli tam televízie aj printové médiá a celé to vzniklo spontánne na základe reakcií ľudí na Fb. Takže namiesto vyskakovania, by mali tí zasrani držať ústa. Treba to celé oznámiť školám, ktoré navštevujú a, samozrejme, T.O.“

Zdroj: Facebook/Instagram