Slovenskom otriasol ďalší prípad týrania zvieraťa, na ktoré upozornil Československý kastračný program. Úbohého psa Montyho zaživa zožierali červy, pričom bol umiestnený v ohrade nadštandardnej novostavby, kde si ho všimli obetaví susedia.

Aj keď sa dobrovoľníci z útulkov a kastračných staníc stretávajú s najhoršími prípadmi týrania zvierat predovšetkým v osadách, pes z okolia Topoľčian im doslova vyrazil dych. V novostavbe nadštandardného rodinného domu v štvrti Továrniky našli v malej ohrádke mopslíka na pokraji života, ktorého zaživa zožierali červy. Zviera, ktoré ledva dýchalo, bolo posiate larvami múch, pričom z jednej strany mokvalo a neznesiteľne zapáchalo.

Ako uviedli zástupcovia občianskeho Združenia za práva zvierat, po arogantnom telefonickom výstupe majiteľa bola na miesto privolaná polícia, na podnet ktorej mohol byť pes okamžite odobraný. Ako sa ukázalo na klinike, Monty netrpí žiadnym akútnym ochorením, taktiež neprekonal úraz a stav, v ktorom sa nachádza, je podmienený nezodpovednosťou majiteľa. Ten má byť konateľom ve+ľkej stavebnej firmy poskytujúcej služby pre SPP. Občianske združenie podalo vo veci trestné oznámenie, pričom pes bojuje na veterinárnej klinike o svoj život.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Udaj svojho množiteľa