Slovenského hokejistu Juraja Valacha (29) zasiahla pred dvoma rokmi tragédia, ktorá mu kompletne zmenila život. Prišiel totiž o svoju milovanú manželku Simonu (†25), ktorá bola tehotná, a dokonca čakala dvojičky. Budúcu mamičku sa však zachrániť, žiaľ, nepodarilo.

Počas horúčav v júni roku 2016 skolabovala manželka hokejového obrancu Juraja Valacha. Nachádzala sa vo vysokom štádiu tehotenstva a zrejme išlo o mozgovú porážku. V Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici podstúpila cisársky rez, pričom sa podarilo zachrániť dvojičky, chlapca Jerguša a dievčatko Amáliu. Simona (25) však na druhý deň po zákroku zomrela.

Jurajovi sa kompletne zrútil svet a plánoval skončiť s hokejom. Vďaka pomoci rodičov a svokrovcov tak však neurobil. ,,Za všetko, čo robia moji rodičia, som vďačný. Som rád, že ich mám a že ma v tom nenechali samého. Bez ich pomoci by som nemohol pokračovať v hokeji,“ povedal v minulosti vdovec.

Prišla však ďalšia nečakaná rana, keďže chlapček Jerguš má poškodený mozog práve v mieste, ktoré koordinuje pohyby. Potrebuje tak omnoho väčšiu starostlivosť, a zároveň absolvuje liečbu, na ktorú prispeli aj ľudia vďaka 2 % z daní. ,,Preto aj keď papá, stále kýve hlavičkou a musíme ho držať. Maminu mu nenahradíme, len môžeme prispieť k tomu, že sa bude mať lepšie,“ uviedol milujúci otec pre sport24.pluska.sk.

Zdroj: sport24.pluska.sk  |  Foto: Facebook/ Juraj Valach, YouTube