Hokejistovi Jurajovi Valachovi sa pred šiestimi rokmi obrátil život naruby, keď jeho manželka dostala vo vysokom štádiu tehotenstva mozgovú porážku. Dvojičky, ktoré čakala, sa podarilo zachrániť, no Simona na druhý deň zomrela. Športovec tak zostal na dve batoľatá úplne sám, pričom jeho synček trpí vážnymi zdravotnými problémami.

Juraj Valach sa po nečakanej smrti manželky musel veľmi rýchlo pozviechať, keďže sa stal dvojnásobným otcom chlapčeka Jerguša a dievčatka Amálky. Jeho synček má však poškodený mozog, v dôsledku čoho nechodí, neposadí sa a ani nerozpráva. Podľa hokejistu potrebuje každodennú starostlivosť.

Športovec priznal, že rodičia sú mu veľkou oporou, pričom sa starajú o vnúčatá v Banskej Bystrici. 33-ročný muž momentálne hrá v HK Slovan, vďaka čomu je bližšie k rodine. Opatera o zdravotne hendikepovaného syna je finančne nákladná aj pre rodáka z Topoľčian, ktorý má nadštandardný plat.

Valach sa z tohto dôvodu rozhodol dať do dražby jeho olympijský dres z roku 2018 z Pjongčangu. ,,Pre mňa ma nevyčísliteľnú hodnotu, avšak rád by som zisk z toho dresu použil pre svojho syna, ktorému by som chcel kúpiť špeciálny outdoorový kočík, aby sme mohli chodiť aj do prírody a mimo cestu, keďže vidím, ako mu robí radosť chodiť po vyhliadkach a byť v prírode,“ napísal na sociálnej sieti milujúci otec, a zároveň dodal, že poisťovňa mu nepreplatí ani len časť spomínaného kočíka. Najvyššia ponúknutá suma je momentálne 1 100 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/sirjurajvalach  |  Foto: IG/sirjurajvalach, FB/Juraj Valach