V piatok (10. júla) zomrel nadaný športovec, ktorý patril k vychádzajúcim hviezdam hokejového sveta. Mnohí do neho vkladali veľké nádeje, že bude reprezentovať svoju krajinu aj vo svete. Radosť z jeho úspechov však v týchto dňoch vystriedal obrovský šok a žiaľ.

Hokejista Pavel Krutij pochádzajúci z Ruska pôsobil v druhej najvyššej súťaži VHL, pričom sa netajil tým, že v budúcnosti by chcel hrať v zámorskej NHL. Po uvoľnení opatrení v boji s koronavírusom sa jeho tím Južnyj Ural opäť dostal do tréningového kempu.

Na druhý deň po príchode na miesto mali hráči tréning. ,,Dnes ráno (10. júla) sa Pavel vybral bežať spoločne s ostatnými hráčmi, ale po chvíli sa sťažoval na to, že mu je zle. Záchranná služba bola okamžite privolaná a hráča odviezli do nemocnice,“ uviedlo vedenie klubu na sociálnej sieti.

23-ročný mladík už pri prevoze do nemocnice upadol do kómy a následne bol premiestnený na JIS-ku. Pacienta dlhé minúty resuscitovali, no nepodarilo sa ho zachrániť. Príčina jeho smrti je nateraz záhadou a všetko má preukázať nariadená pitva. Lekári sa však domnievajú, že Krutijovi sa stala osudným pľúcna embólia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sport24.ru  |  Foto: IG/orskhockey, pavelkrutii, Pixabay