Zo sveta slovenského hokeja prišla veľmi smutná správa. Vo veku krásnych 90 rokov odišiel na večný odpočinok významný hokejista, tréner a aj pedagóg. Počas svojho pôsobenia vychoval viacero slovenských reprezentantov i hráčov NHL. Sám sa zúčastnil reprezentácie Československa v roku 1956.

Vo veku 90 rokov zomrel Ján Lehocký. Smutná správa bola potvrdená na oficiálnej stránke Hockey Slovakia. Niekdajší hokejista sa zúčastnil reprezentácie Československa na Akademických majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo Varšave v roku 1956, kedy sme skončili na druhom mieste.

Neskôr bol tiež hráčom a trénerom Banskej Bystrice či Zvolena, pričom sa počas kariéry venoval dospelým aj mládeži. Bol hokejovým expertom Pragosportu Praha a vychoval slovenských reprezentantov, medzi inými aj Michala Handzuša, Vladimíra Országha či Petra Budaja. Všetci sa napokon dostali úspešne až do NHL.

Lehocký sa venoval taktiež pedagogickej činnosti, pričom až do dôchodku pracoval na UMB Banská Bystrica. Bol i bývalým vedúcim katedry, ako aj spoluautorom publikácie „Hokej v Banskej Bystrici“. “Navždy nás opustil kolega a bývalý vedúci katedry. Česť jeho pamiatke,” odkázali mu kolegovia z Katedry telesnej výchovy a športu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hockeyslovakia.sk  | Foto: FB/Katedra telesnej výchovy a športu v Banskej Bystrici