Po viac ako štyroch mesiacoch sa nám hokejové štadióny na Slovensku opäť začnú napĺňať. Po dlhej letnej pauze totižto začínajú najvyššie súťaže.

[sociallocker]Už včera začala 1. liga, ktorá má tento rok len deväť účastníkov, s ktorými si občas zahrá aj SR Orange “20”. Na rozdiel od predošlých sezón, keď mala liga aj dvanásť účastníkov sa toto číslo smutne zredukovalo. Dvojica Nové Zámky – Liptovský Mikuláš budú hrať extraligu a Humenné a Bardejov budú hrať len 2. ligu východ. Novými tímami v lige je zostupujúca Skalica, ktorá nedohrala minulý rok extraligu a Martin si dovolil postaviť “B-tím”. Kluby sa stretnú spolu až šesťkrát, pričom hneď osem z nich pôjde do play-off. Zvláštne a smutné zároveň. Snáď o rok bude mať viac účastníkov, veď v druhej lige západ aj východ je hneď niekoľko zaujímavých klubov s tradíciou. Humenné, Bardejov, Dubnica, Dolný Kubín, Púchov či Piešťany.

Za to extraliga je podľa slov vedenia súťaže v dobrej ekonomickej situácií! Žiadny z klubov by nemal mať problém dohrať súťaž a viaceré tímy majú vysoké ambície. Košice tradične pôjdu za titulom, ktorý však bude chcieť obhájiť Nitra. Banskobystričania nabudení minulosezónnym finále taktiež nepoľavujú. Nováčikovia, ktorí jednoznačne extraligu oživia, nechcú byť nijakými outsidermi. Extraliga sa hrá taktiež šesťkolovo, teda tímy budú hrať v základnej časti 6×9=54 zápasov, plus dva so slovenskou dvadsiatkou. Do play-off postúpi osem klubov.

Tak ako vlani, aj tento rok posledné dva kluby extraligy budú hrať baráž s dvomi najlepšími tímami prvej ligy.

Zoznam účastníkov súťaží:oomPrvé kolá: Extraliga + 1. liga

471a 471Zdroj: hockeyslovakia.sk | Foto: Facebook
[/sociallocker]