Hollywood smúti po najnovšej tragickej správe. Do hereckého neba odišiel po krátkej chorobe slávny herec, ktorý si získal množstvo priaznivcov úlohami v snímke „Blade Runner“ či „Batman začína“. Len nedávno pritom odišiel aj ďalší známy herec z Batmana.

Hollywood sa musí vyrovnať s ďalšou obrovskou a náhlou stratou. Do hereckého neba totiž odišiel podľa informácii portálu FoxNews slávny herec Rutger Hauer vo veku 75 rokov. Holandský rodák náhle zomrel počas uplynulého piatku po krátkej chorobe. V stredu mu rodina vychystala pohreb v súkromnom duchu.

Rutger patril k jedinečným talentom a do povedomia divákov sa najvýraznejšie zapísal postavou vodcu androidov Roya Battyho v sci-fi snímke „Blade Runner“ od režiséra Ridleyho Scotta. Okrem toho si ale zahral v približne 100 filmoch 40 seriáloch, ako napríklad „Noční dravci“, „Legenda o svätom pijanovi“, „Batman začína“ či „Nostradamus“.

Počas kariéry získal významné ocenenie Zlatý Glóbus, ako aj ocenenie z Medzinárodného filmového festivalu v Seattli. Po sebe zanechal manželku, ako aj dcéru Ayshu Hauer, ktorá sa rovnako venuje herectvu. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: foxnews.com │ Foto: Twitter, YouTube/RTL Nieuws